O mnie

Moje recenzje

 

 

Książka: „Oczyszczanie świadomości”- jak żyć w zgodzie z samym sobą.

Autor: Debbie Ford

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii, Białystok 2011, s. 232

 

To kolejna na rynku polskim pozycja niezwykle poczytnej autorki Debbie Ford. Jest Ona psychologiem, pisarką i pionierką w badaniach „oraz integracji ludzkiego cienia do nowoczesnych psychologicznych oraz duchowych metod”. Posiada honorowy  tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Emersona oraz Uniwersytetu Johna F. Kennediego. Gwarantuje to, nam czytelnikom, rzetelne podejście do tematu, fachową ocenę i doskonałe wskazówki.  „Oczyszczanie świadomości” to podręcznik dwudziestojednodniowego cyklu przemiany własnej świadomości i propozycja zaprojektowania swojego życia w taki sposób, aby być dostrojonym do boskiej matrycy i „dostarczać światu pasję własnej duszy”. Autorka uczy jak żyć w zgodzie z samym sobą. Co zrobić i w jaki sposób, aby było to możliwe i stało się nową praktyką życiową. Powołując się na własne, trudne doświadczenia, przeprowadza czytelnika chcącego dokonać w sobie trwałej przemiany przez cały proces. Ta książka jest drogowskazem postępowania w tej, jakże delikatnej materii. W rozdziale „Praktyka” Debbie Ford pisze: „Każdy dzień programu Oczyszczania Świadomości  zaprojektowano z myślą o magicznej podróży do najbardziej mistycznych aspektów siebie i wszechświata”. Formuła książki pozwala swobodnie odbyć przygotowanie do procesu oczyszczania świadomości a następnie daje szczegółowe wytyczne postępowania a autorka zapewnia: „każdy dzień oczyszczania przyniesie nowe możliwości ożywienia ducha, jako że uporządkujesz przeszłość i ujawnisz swoje najgłębsze nadzieje i pragnienia”. Wsłuchajmy się więc w prawdę swojej duszy.


*****

 

Książka: TALIA  MIŁOŚCI. SEKSPRZEWODNIK DLA PAR

Talia 52 kart z poradnikiem

Autor: Emily Dubberley

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii, Białystok, 2011 r.
 

To znakomita pozycja dla tych, którzy chcą urozmaicić przyjemności alkowy. Stanowi również świetny prezent, który może stać się kolejną inspiracją dla dwojga. Znakomita zabawa i urozmaicenie dobre dla ożywienia intymnej sfery życia. TALIA MIŁOŚCI to 52 karty, jak  na gorące informacje przystało –  z czerwonym kolorem na koszulce – które w sposób obrazkowy i opisowy „podpowiadają” wprowadzenie w życie kolejnej, nowej pozycji seksualnej. By życie intymne było bardziej pikantne można karty stosować na wiele sposobów tworząc dzięki nim znakomitą atmosferę podniecającej zabawy. Dzięki temu podręcznemu seksprzewodnikowi macie okazję spróbować czegoś nowego. Każda karta zawiera szczegółowy, konkretny opis i po drugiej stronie rysunek „abyście mogli zorientować się, czego możecie się spodziewać. Każda pozycja została też oceniona w pięciostopniowej skali trudności, określającej, jak łatwo jest kochać się w danej pozycji”.  To fragment z krótkiego przewodnika dołączonego do talii kart, której autorkami są dwie kobiety: dr Dawn Harper – lekarka i specjalistka od zagadnień dotyczących seksualnego zdrowia kobiet oraz Emily Dubberley – brytyjska pisarka i dziennikarka specjalizująca się w sprawach seksu i związków międzyludzkich. Obie panie z pewnością znają się na tematyce, którą porusza  stworzona prze nie Talia Miłości. Podają wiele sposobów używania tych kart ale sądzę, że inwencja tych, którzy zaopatrzą się w tę talię jest daleko większa, zatem nie ma co tracić czasu  na zastanawianie się, trzeba nabyć Talię Miłości i zacząć podgrzewać atmosferę. Dobrej zabawy, nie tylko w  walentynki : ).
 

*****

 

Książka: „Tarot kluczem do poprzednich wcieleń”

Autor: Beata Matuszewska

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii,  Wydanie I, Białystok, s. 255

www.studioastro.pl


Książek o Tarocie jest na naszym rynku wiele. Lepszych i gorszych od strony merytorycznej, ale jest w czym wybierać. Ta, napisana przez Beatę Matuszewską porusza kwestię poprzednich wcieleń, temat ostatnio bardzo modny. Zajmujący się Tarotem na co dzień nie znajdą tu nic nowego dla siebie, natomiast początkujący zrobią niewielki krok do przodu.  Zachodzi jednak pytanie, czy osoba będąca na początku wspólnego z Tarotem marszu powinna od razu rozwiązywać kwestie poprzednich wcieleń? Autorka skupia się przede wszystkim na Arkanach Wielkich, wyjaśniając ich znaczenie (a to zrobili już inni przed nią) i rozszerzając o plan fizyczny i duchowy wcielenia. Porusza tak zwane pytania życiowe - miłość, pieniądze i  lekcje do odrobienia na tym świecie. Arkana Małe służą do określenia kierunków świata i próby  ustalenia czasu najistotniejszego wcielenia. Oprócz tego - kilka rozkładów. Książka ma ładną okładkę, ale to już zasługa wydawnictwa. Na ile skuteczne są zaproponowane przez autorkę rozkłady, czy estetyczne wydanie jest jedynym atutem tej pozycji - o tym czytelniku musisz się przekonać sam.  


*****

 

Książka: „Rozwód początkiem życia”

Autor: Debbie Ford

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii, Wydanie I, 2011, s. 289

www.studioastro.pl


Pełny tytuł książki  to: „Rozwód początkiem życia, duchowe korzyści z rozstania”.


To dosyć niezwykła na naszym rynku pozycja. Rozwód – niemal każdy z nas zna kogoś kto się rozwiódł, rozwodzi lub rozważa tę możliwość. Ocena sytuacji jest zawsze subiektywna, ale wśród korzyści jakie mogą wyniknąć z podjęcia tej trudnej decyzji, niewiele osób bierze pod uwagę sprawy duchowe. Debbi Ford właśnie na ten aspekt zwraca szczególną uwagę. Pomaga  nam otworzyć  oczy na wiele aspektów  i prawd, które gdzieś zagubiły się po drodze. „Kiedy patrzymy na świat oczami akceptacji, otwieramy się na perfekcję życia i zaczynamy rozumieć, dlaczego określone wydarzenia mają miejsce i dlaczego określone osoby pojawiają się w naszym życiu (…). Gdy akceptujemy boski porządek, poruszamy się z większą łatwością i idziemy z prądem”. Książka zawiera mądre przypowieści, porusza ogólnie znane zasady życiowe, ale jest również swego rodzaju drogowskazem do odkrywania siebie. Każdy rozdział zawiera „kroki zmierzające do uzdrowienia”, zatem możemy podążyć ich śladem i pomóc sobie w trudnych chwilach związanych z sytuacją rozwodową. W części „Boski porządek” autorka pisze: ”Istnieje wspaniały, unikalny projekt dla każdego życia, schowany za zasłoną burzliwych doświadczeń. Wszechświat dostarcza nam wielu możliwości na wybranie osobistej drogi do szczęścia. Wszystko, co musimy zrobić, to pozwolić na to Bogu”.  Jeśli właśnie znajdujesz się w trudnej  życiowej sytuacji, chcesz uzdrowić siebie, być w zgodzie z samym sobą, nauczyć się postrzegać życie jako piękno istnienia lub tylko podążyć ścieżką rozwoju osobistego – to lektura właśnie dla Ciebie. Przeczytaj, być może znajdziesz tam odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania dotyczące Twojego związku. Jeśli Twoje serce jest złamane, przeczytaj – jest w tej książce wiele budujących myśli, które mogą się stać zalążkiem Twojego nowego, wspaniałego życia.
 

*****

 

Książka: „Niedokończone sprawy – czego śmierć może nas nauczyć o życiu”

Autor: James Van Praagh

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii, Wydanie I, 2010, stron 247

www.studioastro.pl
 

James Van Praagh jest  bestsellerowym autorem New York Timesa. W Polsce już nie po raz pierwszy są wydawane Jego książki. To autor niezwykle poczytny, w sposób przystępny prezentujący trudne zagadnienia. Jest medium z wieloletnim stażem, zatem praktyka stała się podstawowym źródłem wiedzy, którą dzieli się z nami na łamach tej książki. Lektura, którą nam serwuje Van Praagh gwarantuje ciekawą tematykę, intrygującą dla niemal każdego z nas. Co dzieje się z ludźmi po śmierci, czy mogą mieć z nami kontakt - jeśli tak, to w jaki sposób jest to możliwe. Jak życie, które zakończyli na ziemi wpływa na ich  dalszy rozwój i czy mają nam coś do przekazania. J.Van Praagh porusza niezwykle istotne kwestie winy i obwiniania, miłości i żalu, a także trudnej dla naszego zrozumienia – karmy.  Jednak wszystko jest podane w sposób przystępny, subtelny i ciekawy. Pięknie pisze o  największym darze – darze miłości, ale również o sumieniu i przebaczeniu. Prawdy, które nam przekazuje oparte są na autentycznych historiach, które przytacza w książce. Przeczytanie tej lektury wywołuje refleksję i może być doskonałą drogą do znalezienia złotego środka,  którym najlepiej jest się kierować w życiu. „Aby dążyć do większej doskonałości i radości w naszym życiu oraz osiągać duchową transcendencję musimy być świadomi innych. Musimy wyjść z egocentryzmu i być wrażliwi i świadomi tego, że jesteśmy częścią czegoś znacznie większego”. Znakomita lektura zawierająca wiele życiowych prawd i pomagająca wznieść się w rozwoju duchowym. Dobrze napisana i przystępna w odbiorze. Polecam.
 

*****

 

Książka: „Alchemia szczęścia”

Autor: Bogusława Krause

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii 2011, wydanie I,  s. 212

 

„Nieważne, co robisz, ważne, co myślisz” – to motto zawarte przez autorkę na okładce książki, okładce pięknej, przyciągającej uwagę. Myśl jest jak perła, którą należy wyłuskać z muszli. Nawet nie wyłuskać, po prostu sięgnąć po nią i cieszyć się jej pięknem, zachwycać prostotą i urokiem.

„Alchemia szczęścia” to kolejna na rynku pozycja traktująca o potędze myśli. Autorka stawia siebie za przykład i zachęca do praktykowania świadomego, a nawet egoistycznego myślenia. W potoku podobnych książek zagranicznych autorów, mamy na rynku rodzimy produkt. Bogusława Krause swoją osobą zaświadcza, że warto wziąć swój los we własne ręce. Żyć świadomie i z miłością, przede wszystkim do siebie. Już w przedmowie pisze: „Jeśli więc dzieje się w Twoim życiu cokolwiek, co sprawia, że nie czujesz się spełniony, bez względu na to, czy jest to tylko stan chwilowy, czy stan chwilowy, który przekształcił się już w stan stały, zachęcam Cię do wzięcia odpowiedzialności za ten stan i za siebie. Jesteś jedyną osobą na świecie, która może coś  z tym zrobić.” 

Autorka w trakcie lektury przeprowadza czytelnika poprzez meandry naszych pragnień, oczekiwań, marzeń, myśli i wyjaśnia, podając zawsze osobisty przykład, co zrobić, aby każdą sytuację przemienić w korzystną dla siebie, jak każdą decyzję przekuć w dobrą decyzję i żyć świadomie i szczęśliwie. Czy jest to możliwe? Odpowiedź znaleźć można w trakcie lektury „Alchemii szczęścia”. Szczególną fascynacją jest dla Bogusławy Krause ciało i zdrowie. W związku z tym, znaczna część książki poświęcona jest aspektom tego co wpływa na nasze zdrowie - jak  utrzymać stan pełnego zdrowia i być z tego powodu szczęśliwym. Żyć pełnią życia w miłości, zdrowiu i pełnej harmonii z samym sobą, a tym samym z Wszechświatem. „Celem całej tej książki  jest wywoływanie w Tobie ulgi – choćby przez uśmiech i skwitowanie, że to takie miłe opowiastki. Ja wolę, żebyś poczuł się lepiej przez moje „miłe opowiastki” niż, żebyś miał się katować okrutnymi wyrokami genetyki…”. Tych, którzy chcą sprawdzić jak działa „Alchemia szczęścia” – zapraszam do lektury.

 

*****

 

 

Książka: „JAK ROZBUDZIĆ SWOJĄ DUSZĘ? Podręcznik treningu parapsychologicznego”

Autor: Sonia Choquette

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii 2011. S. 322

 

Otrzymujecie do ręki książkę poświęconą różnorodnym sposobom „pracy” z własną duszą. Sonia Choquette podaje wiele czynników i technik, które są w stanie pobudzić duszę i sprzyjają rozwojowi zdolności parapsychologicznych. Podtytuł: „Podręcznik treningu parapsychologicznego” jest jak najbardziej trafiony, ponieważ tak właśnie należy traktować tę pozycję - jak podręcznik. Cały szereg wskazówek, technik i sposobów pracy własnej, dostosowanych do potrzeb adepta sztuki samorozwoju. Każdy, kto czuje że posiada różne zdolności, chciałby je zacząć rozwijać i jest otwarty na NOWE, powinien sięgnąć po książkę Sonii Choquette. „Otwartość w stosunku do swoich zdolności parapsychologicznych to pierwszy krok na ścieżce, którą podążasz. To początek tego, co sprawi, że twoje doświadczenie będzie różniło się od doświadczeń ludzi o zamkniętym umyśle. To zmiana podejścia do życia i wyrażenie zgody na to, aby twoje parapsychologiczne zdolności, boscy aniołowie, przewodnicy duchowi, nauczyciele i Bóg prowadzili cię”. Dzięki korzystaniu z „Podręcznika treningu parapsychologicznego” przejdziesz czytelniku, prowadzony „za rękę” przez szczegółowo przygotowane, zaplanowane i opisane ćwiczenia, które pozwolą Ci na lepszy kontakt z samym sobą i innymi. Traktuj ten podręcznik jako swego rodzaju niezbędnik, do którego zawsze możesz wrócić i kontynuować pewne ćwiczenia. Być może uda Ci się odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz? A być może doprowadzisz do perfekcji zdolności, które dopiero kiełkują? Może będzie i tak, że po przeczytaniu tej książki odważysz się na działania, które do tej pory były skryte przed światem? Tak, czy inaczej, zachęcam do przeczytania książki Sonii Choquette. Ona sama jest osobą o ogromnych zdolnościach parapsychologicznych i teraz tobie zdradzając sposoby ćwiczeń, daje możliwość sięgnięcia w głąb siebie. „Oczekiwanie przewodnictwa parapsychologicznego na nowo łączy cię z twoim naturalnym dziedzictwem i jest potwierdzeniem, że jesteś istotą duchową, której nieustannie pomaga i którą kieruje Bóg” - to słowa autorki, która zachęca do rozbudzania swojej duszy, rozpoznawania jej potrzeb i działania zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli jesteś zainteresowany czytelniku, sięgnij po książkę Sonii i wraz z Nią rozbudzaj swoją duszę. Czyta się dobrze, oprawa miękka, format podręcznikowy.

Życzę miłej lektury i owocnych ćwiczeń.
  

*****

 

 

Książka: „Cud oleju kokosowego”

Autor: Bruce Fife

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii 2010

 

Dr Bruce Fife jest dyplomowanym dietetykiem i naturopatą, a także prezesem Ośrodka Do Badań Nad Kokosem, dlatego też często bywa nazywany „Kokosowym Guru”. W związku z tym możemy przyjąć, iż to co zawarł swojej książce jest rzetelne i poparte badaniami.

Informacji na temat oleju kokosowego jest w książce wiele. Na 267 stronach autor zawarł informacje dotyczące oleju u nas bardzo mało znanego, ale po przeczytaniu książki naprawdę ma się wrażenie, że cudownego. Sam tak pisze: „Po przeczytaniu  o tych wszystkich cudownych rzeczach, jakich może dokonać olej kokosowy, kusząca jest myśl, że stanowi on panaceum na wszystkie choroby. Chociaż olej kokosowy jest dobry, pamiętaj o tym, że nie jest złotym środkiem na wszystko”. Mimo to, po zapoznaniu się ze wspaniałymi właściwościami tego oleju ma się ochotę biec do sklepu i szukać produktu, wypróbować go na sobie. Sprawdzić, czy to o czym się czytało to prawda.

Lista chorób, które leczy olej kokosowy, którym można zapobiec dzięki stosowaniu tego produktu jest bardzo długa, przytoczę fragment: „Te specjalne kwasy tłuszczowe nie wyrządzają nam krzywdy, a nawet dostarczają  wartości odżywczych i energii, ale niosą śmierć mikroorganizmom, które powodują infekcję i chorobę” i dalej „olej kokosowy zapewnia bezpieczny i skuteczny sposób na zapobieganie, a nawet zwalczanie wielu często występujących chorób”. Autor zapewnia również o dobroczynnym wpływie oleju na serce, podkreśla jego pomocną rolę przy odchudzaniu, zachęca do używania go do pielęgnacji ciała. Niezwykle ciekawe informacje, podane w sposób przystępny, niebudzący naukowej grozy. Swoich tez, Bruce Fife  broni konsekwentnie  i zachęca nas do wypróbowania produktu. Aby było łatwiej, podaje również przepisy, z których można skorzystać, zachęca by wypróbować olej kokosowy chociaż przez sześć miesięcy i zaobserwować co zmieniło się w organizmie.  W dobie powrotu do zdrowego, bezpiecznego żywienia niewątpliwie ta pozycja wzbogaci Twoją wiedzę czytelniku i spowoduje zastanowienie się nad sposobem żywienia. Jest na pewno warta przeczytania i przemyślenia.

„Po przeczytaniu tej książki nabyłeś wiedzę, dzięki której możesz znacznie wzmocnić swoje zdrowie i poprawić jakość życia. Zwykła czynność wyeliminowania rafinowanych olejów roślinnych z diety i zastąpienia ich olejem kokosowym zdziała cuda. Będziesz zastępował substancję toksyczną taką, która ma do zaoferowania wiele cudownych właściwości leczniczych.”

Zapraszam do lektury.
 

*****

 

 

Książka: „Dusza Kobiety, przewodnik dla niego…”

Autor: Elżbieta Liszewska

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii. S.277

 

„Jedna historia dwa punkty widzenia” ; znakomita, doskonale napisana książka, dotykająca najbardziej gorącego tematu, a mianowicie - miłości. Jednak Elżbieta Liszewska podaje nam ogląd sytuacji z dwóch punktów widzenia - kobiety i mężczyzny. Czy są zbieżne? Jak  zaistniałą sytuację  ocenia kobieta, co się dzieje w jej duszy, a jaki proces w tej samej sytuacji zachodzi w męskim świecie? Co dzieje się z męskim ego? Oto pytania, na które znajdujemy odpowiedzi w książce.

Dodatkowo, punktem spinającym historię kobiety i mężczyzny jest psychoterapeutka, dzięki której znajdujemy  cały szereg mądrych rad i zaleceń terapeutycznych, które z powodzeniem możemy wykorzystać w  życiu codziennym. Wszak każdy z nas przeszedł, lub właśnie przechodzi przez jakąś trudną życiowo sytuację. To skarbnica wiedzy psychologicznej podana przez specjalistkę, bo autorka jest z wykształcenia psychologiem i na co dzień pracuje jako terapeuta i doradca życiowy.  Jednak nie jest to podręcznik naukowy, a życiowa historia. Metody proponowane przez  specjalistę  są pomocą, dzięki której można wyjść z bardzo skomplikowanej sytuacji.  Ta książka jest dla wszystkich. Ciekawa historia ludzi, w której możemy odnaleźć siebie. Autorka zwraca uwagę na tolerancję, umiejętność tworzenia relacji i zwracanie uwagi na potrzeby swoje i bliskiej nam osoby. „To może być prawda, z tym zwierciadłem - pomyślała Hanna. - Babcia mi powtarzała - Szanuj siebie. Kiedy będziesz szanować samą siebie, ludzie również cię uszanują. - A babcia była taką mądrą kobietą”.

Pięknie napisana i również znakomicie wydana pozycja. Dwustronny układ okładek jest zachęcający, czyta się lekko i można wyciągnąć wiele budujących wniosków. Wiemy że to historia prawdziwa. „Hanna miała przyjaciela astrologa, który twierdził, że wszystko zapisane jest w gwiazdach. I każde wydarzenie występuje po to, abyśmy się rozwijali i szli dalej. O ile tego nie zrobimy, będziemy nieskończoną ilość razy przeżywać podobne sytuacje, aż do skutku”.

By rozwijać się i iść do przodu, trzeba przeczytać. Gorąco polecam!

 

*****

 

 

Książka: „Sztuka wróżbiarstwa dla początkujących”

Autor: Scott Cunningham

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii, 2010 r.

 

Dobry podręcznik dla każdego, kto chce zgłębiać tajniki wróżbiarstwa lub dla tych którzy w jakimś zakresie chcieliby swą wiedzę poszerzyć.

Scott Cunningham był przede wszystkim badaczem, a w dalszej kolejności pisarzem. Swoje dociekania, odkrycia i rzetelne badania zebrał i zawarł w tej, ostatniej już w swoim życiu książce. „Wszechświat i wszelkie formy życia postrzegał jako magiczne. Magiczny wszechświat i magiczne życie to według niego dwie strony tego samego medalu, ponieważ jesteśmy częścią magicznego wszechświata i mając świadomość magii w naszym życiu możemy przejść przez nie mądrzej i szczęśliwie”. A któż z nas nie chciałby życia szczęśliwego? Niektórzy pragną nawet magicznego. I właśnie w tej książce być może znajdą coś dla siebie. Jeżeli potraktujemy wróżbiarstwo jako sztukę piękną i mądrą możemy wykorzystać jej niezwykłość do wprowadzenia magii w nasze życie. Scott Cunningham odwołuje się do najdawniejszych czasów, pokazuje nam wpływy historyczne i wróżby, które przez wieki przetrwały do dnia dzisiejszego. Odnaleźć możemy w Jego książce również szereg magicznych rytuałów, które ginęły gdzieś w otchłani czasu, a nagle zostały odnalezione i pokazane nam, czytelnikom. Nazwy, niekiedy egzotyczne, pochodzenie, sposób wykonania rytuału, powody wróżenia to tylko niektóre hasła, które możemy odnaleźć w omawianej książce.

Możemy to wydawnictwo potraktować encyklopedycznie, poszukać interesującego hasła i przeczytać notę na dany temat. Możemy też po prostu poszerzyć naszą wiedzę. W dzisiejszych czasach można zaobserwować zwiększone zainteresowanie wróżbiarstwem i być może właśnie ta pozycja znajdzie swoje miejsce w biblioteczce wróżbitów i nie tylko. Niewątpliwie książka ta będzie pomocna zainteresowanym - młodym i starszym adeptom sztuki. Autor co prawda pisze: „Większość kultur w historii ludzkości praktykowała różne formy wróżbiarstwa. Jednak w starożytnym Babilonie Sztuka ta urosła do wysokiej rangi, do której prawdopodobnie już nigdy się nie podniesie”. A mimo to obecnie można zaobserwować  zainteresowanie różnymi formami wróżbiarstwa. Dlatego warto przeczytać i tę pozycję. Poszerzyć swą wiedzę i wykorzystać któryś z przedstawionych sposobów wróżenia. Aż korci, zwłaszcza że wiele wróżb nie wymaga szczególnych zabiegów i rekwizytów. Chociaż są i takie do których trzeba się solidnie przygotować. Gotowi wypróbować nowe sposoby? Sięgnijcie po książkę, być może zostaniecie wróżbitami.

I jeszcze  ważna kwestia, sam autor napisał: „Pamiętajcie, iż wróżbiarstwo częstokroć zmieniało się wraz z biegiem historii. Wróżby wstrzymywały bitwy, obalały władców, wskazywały miejsca na założenie miast oraz pośrednio lub bezpośrednio odpowiadały za to, jak tysiące osób ukształtowało swoje życie. Po prostu odnoście się z szacunkiem do tej sztuki, narzędzi używanych do jej odprawiania oraz uzyskanych dzięki niej odpowiedziom”.

Zatem czytelniku otrzymujesz wraz z książką potężną wiedzę. Wybór odpowiedniej formy, sposób stawiania pytania i interpretację pozostawia autor Tobie. Ja zapraszam do lektury.

 

*****

 

Książka: „29 Darów, które odmienią Twoje życie”

Autor: Cami Walker

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii, 2010 r.

 

Niezwykle mądra i optymistyczna książka podnosząca na duchu każdego kto ją przeczyta.

„29 Darów” to codzienna przyjemność dawania. Czy jest to trudne czy łatwe? – sami możemy zadać sobie to pytanie i poszukać na nie odpowiedzi, a następnie dokonać konfrontacji czytając książkę. Jak reaguje świat na nasze poczynania, co dzieje się w naszym życiu, jakich odcieni nabiera każdy dzień – o tym wszystkim dowiesz się czytelniku wybierając właśnie tę pozycję. Jest na rynku wiele, książek które mają pokazać nam, że życie jest piękne, ale niewiele jest książek inspirujących do działania. Ta – właśnie taka jest. Czyta się z ciekawością. Chcemy odkryć każdy dar Cami Walker. I w tym przypadku ciekawość jest jak najbardziej na miejscu. Sama autorka pisze: „Gdy (…) zaczynałam, chciałam tylko sprawdzić co się stanie, jeśli skupię moją energię na obdarowywaniu innych przez 29 dni. Jaką to przestrzeń stworzy dla nowych i niespodziewanych wydarzeń? Jakie zmiany spowoduje w moim sposobie myślenia i zachowania?”.

Jakie zmiany zaszły w życiu Cami możesz przekonać się tylko sięgając po napisaną przez Nią książkę. Uczyń to bezzwłocznie i uważaj, bo 29 darów jest zaraźliwe. Ja zostałam zainspirowana przez autorkę i już rozmyślam nad uruchomieniem swoich 29 darów. Jak to zrobić – odpowiedź w książce. Sięgnij po nią koniecznie i pamiętaj że: „Obdarowywanie innych w każdej możliwej postaci rozpoczyna proces zmiany i pomaga nam pamiętać, że jesteśmy częścią czegoś znacznie większego”.

Przez 248 stron przebrniesz błyskawicznie. Dowiesz się co to są za dary i jak potoczyło się życie Cami Walker. Ta książka jest bestsellerem New York Timesa, nie bez przyczyny. Sprawdź koniecznie dlaczego tak się stało. Zachęcam i gorąco polecam.

 

*****


 

Kiążka: „Cuda Archanioła Michała”

Autor: Doreen Virtue

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

 

„Cuda Archanioła Michała (Wskazówki Anioła Odwagi, Ochrony i Pokoju)” to kolejna z  ponad dwudziestu książek napisanych przez dr psychologii Doreen Virtue.

Doreen  Virtue pracuje ze światem Aniołów (a także innych istot) i jest niewątpliwie najwybitniejszą specjalistką w tej dziedzinie. Jest metafizykiem i jasnowidzem.  Dr Virtue prowadzi anielskie odczyty  zarówno na żywo jak i na antenie telewizyjnej oraz przez telefon. Pojawiła się między innymi w programach: „Oprah, CNN, Good Morning America, The View wraz z Barbarą Walters. Jest również autorką licznych, pięknych i energetycznych  kart wróżebnych poświęconych  pracy i kontaktowaniu się z aniołami, świętymi, przewodnikami duchowymi  i innymi istotami niebiańskimi. Jej doświadczenie jest niezwykle bogate, dlatego książka napisana jest w sposób nie dopuszczający wątpliwości, przystępny dla każdego i zaopatrzona w  liczne przykłady   cudownego  działania Archanioła Michała.

 Autorka w namacalny sposób pokazuje jak docierają do nas wskazówki od Archanioła Michała i pomaga, za pośrednictwem przykładów, zinterpretować archanielskie podpowiedzi. Przede wszystkim jednak wyjaśnia kim jest archanioł, jaka jest jego rola  w niebieskim zastępie i jakie jest zadanie dla ludzkości.

W  bardzo przystępny sposób  pisze jak rozmawiać o archaniołach  i aniołach z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku. A także, jak dostrzegać znaki pochodzące od tej niebiańskiej istoty.

Liczne wspomnienia osób, będące w zasadzie sednem tej pozycji, podzielone są na rozdziały w których jak w elementarzu pokazane  są sposoby komunikacji z Archaniołem Michałem i jego odpowiedzi na prośby. Właśnie te odpowiedzi, niezwykle pomysłowe i bardzo, bardzo różne są przedstawione niezwykle dokładnie w poszczególnych rozdziałach. Sama autorka pisze: „…relacje przypominają, że Niebiosa pomagają nam na wiele różnych sposobów. Prosząc o pomoc, nie zastanawiaj się nad tym w jaki sposób twoja modlitwa zostanie wysłuchana, ponieważ metoda, która zostanie wykorzystana, może całkowicie przeczyć logice”.   I tak jest faktycznie – każda sprawa dotycząca mocy Archanioła Michała i jego sprawczego działania nie zawsze zgodnego z zasadami logiki ma poparcie w wiarygodnym  przykładzie.

Książka ta to przewodnik, który powinien znaleźć się w bibliotece każdego, kto pracuje z niebiańskimi istotami i dba o własny rozwój, bo jak sama dr Virtue pisze – są  to „wskazówki Anioła odwagi, ochrony i pokoju”. I jest tak w istocie rzeczy. Dziesięć rozdziałów  poświęconych tylko Archaniołowi Michałowi to sporo, ale wziąwszy pod uwagę ,że lwią część zajmuje dokumentacja to esencja dałaby się zamknąć w mniejszym wydawnictwie. Jednak czyta się treść dobrze i lekko. Format książki wygodny, okładka miękka. Szata graficzna bardzo ładna, dostosowana  do opisu dr Virtue: „Wszystkie obrazy przedstawiające Michała z mieczem w dłoni, stojącego nad jakąś bestią, to wizerunki archanioła pokonującego nikczemny lęk. Chyba najjaśniejszym blaskiem lśni on wtedy, gdy rozświetla świat miłością i pokojem, wypleniając lęki, fobie i wszelkie negatywne energie”. Archanioł Michał już z okładki niesie poczucie bezpieczeństwa i pozytywne wibracje.

Dr Doreen Virtue wspomina w książce o wydanych kartach „Archanioła Michała”, które są jej uzupełnieniem  i pomagają szybciej oraz i łatwiej komunikować się  z tym Aniołem Odwagi.

Jeżeli chcesz przekonać się jak rozmawiać z Archaniołem Michałem, dowiedzieć się jak Go zobaczyć, usłyszeć czy poczuć to sięgnij po tę pozycję, a z łatwością znajdziesz potrzebne Ci wskazówki. Uświadomisz sobie czytelniku, jak jest blisko Ciebie, na wyciągnięcie ręki, a może nawet bliżej. Poczujesz jego ochronę i przekonasz się jak łatwo nawiązać z Nim współpracę.

„Michał jest zawsze przy nas, nieustannie strzegąc każdego z nas i całej planety. Jak wspomniałam już kilkakrotnie, nie imają się go żadne ograniczenia i może być przy każdym z nas jednocześnie, a przy tym indywidualnie obdarzać uwagą każdego, kto o to poprosi”.

Życzę miłej lektury i obcowania z archanielskimi wibracjami.

 

*****  

 

 

Książka: „Liczby Życia”

Autor: Violetta Kuklińska-Woźny

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

 

„Co numerologia mówi o Tobie i innych” – to sekret, który w swej książce zdradza Violetta Kuklińska – Woźny. Autorka przeprowadza czytelnika przez datę urodzenia, pokazując ile tajemnic kryje się pod kilkoma cyferkami zapisanymi w jego akcie urodzenia.

„Liczby życia” to książka zawierająca wiedzę zgłębianą przez człowieka przez tysiące lat. Dlaczego rodzimy się w konkretnym dniu i co z tego wynika. Wiedzę  czerpie z systemu pitagorejskiego – który zakłada wiarę w reinkarnację, a także z Kabały i „żydowskiej tradycji (która) zakłada, że zasada porządku całego wszechświata jest liczbowa i wszystkie rzeczy istniejące można wyrazić liczbowo”.  Sama autorka pisze o swej książce poświęconej numerologii: "wspaniałej wiedzy, którą możesz wykorzystać jako klucz do pojmowania prawdziwej natury świata, klucz otwierający głębię twojej  istoty".

Autorka przeprowadza czytelnika przez jego liczbową drogę życiową – jakże ciekawą i niezwykłą. Dodatkowo, wzbogaca treść  „Liczb życia” naukami mistrza duchowego OSHO, co w sposób wartościowy pogłębia duchowy aspekt tej literatury.

Lekturę tą czyta się szybko, napisana jest bowiem w sposób przystępny, trafiający również  do tego czytelnika który ma do czynienia z numerologią po raz pierwszy. Ogromna wiedza numerologiczna podana jest  w sposób ciekawy i łatwy do przyswojenia. Wibracje liczb od 1 do 9 wnoszą wiedzę o nas samych i  o etapie rozwoju na którym obecnie jesteśmy.  Pokazują naszą drogę życiową, jej blaski i cienie. Sama autorka zaznacza: „(…) czytelnik może zrozumieć tylko te treści, które pochodzą z jego poziomu. Może czuć się przyjemnie zaskoczony, jak i zbulwersowany, zgodzić lub nie zgodzić się z tym co zostało napisane.”  Jednak odkrywanie wiedzy o sobie samym zawsze jest niezwykle pasjonujące i wzbogacające, a dzięki „Liczbom Życia” zrobisz czytelniku kolejny krok do przodu .

Zapraszam do lektury.

 

*****

  

Książka: „Karty do czytania mojej duszy”

Autor: Sylvia Browne

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

 

„Karty do czytania mojej duszy” to kolejne „dziecko” Sylvii Browne, znanej dotychczas pisarki i autorki dwóch bestsellerów: „Świątynie po drugiej stronie” i „Sekretne Stowarzyszenia”.

W eleganckim pudełeczku znajdujemy karty do pracy z własną duszą. Jest ich bardzo dużo – 74 sztuki – co sprawia pewną trudność już przy tasowaniu. Jednak ilość kart jest podyktowana chęcią osiągnięcia przez autorkę mistrzowskiej cyfry 11 i jej wibracji. Czy ten zamysł się udał – powinieneś czytelniku sprawdzić sam. Obrazy na kartach sprawiają wrażenie starych fresków z przewagą żółcieni. Pozornie niewyraźne, jednak po dłuższym wpatrywaniu się- zwłaszcza  z przymkniętymi oczami- dają bardzo wyraźny wgląd w treść karty. Przesłania skierowane do naszej duszy, tam właśnie trafiają. Nie są to karty łatwe, zwłaszcza dla będących na początku ścieżki duchowej. Znakomicie nadają się do pracy własnej, do medytacji, „rozmowy” z sobą samym, z własną duszą – jednak wymaga to swego rodzaju treningu i ćwiczeń. Raczej nie polecam do wróżenia, mimo iż autorka podaje przykładowy rozkład. Jest on dobry do rozwiązywania problemów własnych. Instrukcja używania kart jest bardzo sucha i krótka. Ci, którzy już pracują z kartami wiedzą, że wymagają one specjalnych zabiegów i solidnego przygotowania do pracy energetycznej.  Wyjaśnienie znaczenia kart – no cóż rozpoczynający praktykę z nimi- musi odkryć sam. Sylvia Browne pisze o swoich kartach:  „Zamiarem tych kart jest stymulacja Twojej podświadomości i pomoc w twojej duchowej podróży” ,”Dadzą ci one lepszy wgląd w Uniwersalne Prawdy,(...)” – czy rzeczywiście? – sprawdź czytelniku sam.

 

*****

 

Książka: „Marzenie ma moc”

Autor: John C. Maxwell

 Wydawnictwo: STUDIO EMKA

 

„10 ważnych pytań poddających próbie Twoje marzenia”.

Ta książka  faktycznie doprowadza do konfrontacji nasze marzenia z rzeczywistością. Mało tego, już w trakcie czytania zadajemy sobie pytania o NASZE marzenia – jakie one są, czy faktycznie są moje, co robię, aby je urzeczywistnić… Podobnych pytań pojawia się wiele a autor w sposób metodyczny  przeprowadza nas, czytelników przez tak, wydawałoby się proste sprawy. „Mieć marzenie to jedno. Robić wszystko co konieczne by je spełnić – to już zupełnie coś innego” tę prawdę J.C. Maxwell uświadamia nam przez  ponad 200 stron swojej książki. Momentami odnosimy wrażenie jak bylibyśmy na szkoleniu lub wykładzie, bo autor jest znanym specjalistą w dziedzinie przywództwa i mówcą. Przykłady którymi operuje odnoszą się tylko do obszaru Ameryki co może niektórym utrudniać odbiór ale z drugiej strony pokazuje, jak amerykański scenariusz: "od pucybuta do bogacza"może się tam zrealizować.  Ale na szczęście nie tylko w Ameryce. Ścieżka realizacji marzeń   podana przez Maxwella jest do zrealizowania wszędzie. Można tę książkę potraktować jak przewodnik i krok po kroku pracować nad urzeczywistnianiem swoich marzeń, można ją uznać za swego rodzaju encyklopedię- zaglądać  do niej gdy zachodzi potrzeba, a można też odłożyć na półkę i  pozostawić w spokoju- bo przecież wiemy swoje. 

O tym co zrobić , musisz Ty czytelniku zdecydować sam, a zrobisz to już po kilku stronach tej książki. Na pewno jedno jest zachęcające, autor  przez cały czas podtrzymuje  na duchu, w kreowaniu i realizowaniu marzeń nie ukrywając jednocześnie, że droga do celu wcale nie jest łatwa. Ale przecież każdy z nas ma marzenia i  wiemy, że niejednokrotnie bardzo musimy się napracować aby je zrealizować. Jednym przychodzi to z łatwością, inni muszą poświęcić kawał życia na realizację marzeń a znajdą się  zapewne i tacy którzy powiedzą że nie jest to możliwe. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić aby zrealizować wszystkie marzenia dowiesz się czytelniku po lekturze tej książki.

J. C. Maxwell: „Od powstania marzenia do jego realizacji długa droga, na której czeka nas mnóstwo ciężkiej pracy!”. Niech początkiem będzie więc sięgnięcie po tę lekturę.