Zabiegi

Każda talia kart Tarota zawiera 78 kart – 22 karty Arkanów Wielkich oraz 56 kart Arkanów Małych. Arkana Małe składają się z 40 kart  liczbowych i 16 kart dworskich. Wielkie Arkana to symboliczne wielkie tajemnice życia, zaś Małe Arkana to symboliczne małe tajemnice życia. Każdy kto przychodzi na spotkanie z Tarotem szuka odpowiedzi na dręczące go pytania o sens życia, wydarzeń, a przede wszystkim szuka rady i pocieszenia.


Tarot jest jak lustro – najpierw pokazuje nadzieje, marzenia, aspiracje, później mówi o skutkach naszych wyborów, a na koniec odkrywa przed nami kierunek w jakim zmierzamy. Mówi co robić i jak ułożyć sprawy sercowe lub osiągnąć wyznaczone cele. Ogólnie rzecz biorąc, pomaga dokonywać właściwych wyborów. Tarot to poznanie mistyczne, dzięki temu, że ma powiązanie z alchemią, psychologią, astrologią, numerologią, kabałą, mistycyzmem chrześcijańskim, filozofią Wschodu i wieloma innymi tradycjami ezoterycznymi. 
 

 Historia Tarota sięga zamierzchłych czasów, a wielu mistyków twierdzi, że jest on najdoskonalszym narzędziem dywinacyjnym. Niezwykły jest związek 22 kart Arkanów Wielkich z 22 literami alfabetu hebrajskiego, a więc z Drzewem Życia. Karty Tarota w Polsce znane są od niedawna, ale niezmiennie wzbudzają ciekawość. Żadna karta nie jest oderwana od rzeczywistości, żadna nie jest zła. Każda jest natomiast nasycona symbolami.
 

 Znawcy przedmiotu są przekonani, że karty te narodziły się w Egipcie, bo były tajemnicą egipskich kapłanów. Inni uważają, że pierwsze karty powstały w Indiach. Istnieją informacje, że to Saraceni sprowadzili je do Europy na przełomie XIV i XV wieku. W 1526 roku we Włoszech odnajduje się wzmiankę o  grze  w karty „tarocci”. We Francji przyjęła się nazwa kart „Tarot”. Kościół natomiast nazwał je „Biblią Szatana”, a wszyscy, którzy posiadali te karty zostali wyklęci i ogłoszeni heretykami. Inny znawca, Papus, twierdził, że Tarot został przywieziony w X wieku przez Cyganów opuszczających Indie. A kto ma rację? … nie wiadomo…
 

 Zgadzam się z Sabriną Bernasconi, która powiedziała: „uważam, że można spokojnie zaryzykować stwierdzenie, iż karty zawsze mówią prawdę”. Problem polega na tym, aby tę prawdę umieć z nich odczytać.
 

 Zatem jeśli interesuje Cię przyszłość, nie wiesz co masz zrobić lub czego nie powinieneś robić, jeśli chcesz wiedzieć jaki jest najlepszy czas na podejmowanie decyzji to trafiłeś do właściwej osoby.
 

 Do mnie, wróżki, należy interpretacja kart, dostrzeżenia tego, co dla innych jest niewidoczne, przekroczenie bariery czasu, zarówno w przeszłość jak i w przyszłość i przekazanie tego, co ma najistotniejszy wpływ na teraźniejszość.
 

Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, odnaleźć zagubione marzenia, odkryć w sobie siłę i wiarę, że każdy dzień jest cudem i warto cieszyć się nim niezależnie od wieku i że kochać można od nowa, zapraszam Cię w podróż z 78 kartami Arthura Wait’a.