Zabiegi

„Jeśli coś przeżyjemy, nigdy już potem nie będzie tak, jakby to się wcale nie wydarzyło. A właśnie przeżywanie czegoś, prędzej czy później pozwoli Ci znaleźć odpowiedź której poszukujesz” – „Zaginiona róża”, Serdar Őzkan


Wróżbiarstwo to sztuka. Taka sztuka, która dopasowuje się do naszych własnych, indywidualnych potrzeb. Przy pomocy wróżby zaglądamy w przeszłość, przyglądamy się teraźniejszości, a co najważniejsze – możemy poznać przyszłość. Od wieków ludzkość stosuje różne narzędzia wróżbiarskiego kunsztu i próbuje dotrzeć do mocy ukrytej głęboko w nas samych i uzyskać bezpośredni kontakt z Universum.


Bardzo ładną definicję wróżbiarstwa podała Sarah Bartlett: „ Wróżenie pozwala nam wejść bezpośrednio na ścieżki nieświadomości, otwierające dostęp do nieznanych dotąd mocy wewnętrznych. Te zaś pomagają w podejmowaniu decyzji i wskazują drogę ku jasności myśli i celu, a także pozwalają przewidzieć wynik każdej rozważanej przez nas kwestii. Do wróżenia podchodźmy z otwartością umysłu oraz najbardziej – serca”.
 

Dzięki wróżbiarstwu możemy dowiedzieć się jak pokierować losem, aby był lepszy, a los to fortuna. „Fortuna” pochodzi z łaciny, oznacza „szczęście”. A los może być szczęśliwy lub nie, choć człowiek ze swojej natury pragnie życia dobrego i właśnie szczęśliwego. Dzięki wróżbie można dokonać właściwego wyboru, zmienić negatywne uczucia i lęki w pozytywny los.    
 

Wiek XVIII to szczególny rozkwit wróżbiarstwa, dzięki wróżebnym grom towarzyskim. Natomiast początek wieku XX to uprzedzenia społeczne i pogarda dla wróżek. Obecnie wróżbiarstwo wraca do łask, bo i ludzie chcą wrócić do tradycji i korzeni. Zwłaszcza, że od początku wieków wróżeniem zajmowali się kapłani i kapłanki, później osoby szczególnie do tego predystynowane. Działo się tak we wszystkich kulturach i na wszystkich kontynentach.
 

Wróżenie danej osobie polega na odczytaniu jej obecnego losu i jej losu w przyszłości. Przy pomocy wróżby pomagamy wydobyć na światło dzienne to, co ukryte jest głęboko w nas, przyjrzeć się zagadnieniom rządzącym nami, spojrzeć na rytm przepływu energii, a dzięki temu działać w zgodzie z sobą samym i rytmem kosmicznym zamiast bezsensownie walczyć.